Новий китайський «вбивця» Tesla Model X вдвічі дешевше конкурента

0
282

Не так давно ми розповідали про китайський «клон» Model X від компанії Xiaopeng Motors. У новинці явно простежувалися риси американського електричного кросовера за авторством Ілона Маска. Але на цьому різноманітність китайського ринку електричних автомобілів не закінчилося. Днями китайський стартап NIO розпочав продаж свого першого електричного кросовера ES8. Автомобіль повинен скласти пряму конкуренцію Model X від Tesla, і у нього є на це всі шанси – він коштує майже вполовину дешевше. У Китаї ціна на Tesla Model X починається з позначки в 836 000 юанів (126 328 доларів), вартість базової комплектації ES8 становить 448 000 юанів Контакти (67 697 доларів).

У NIO на ринку Китаю буде явна перевага, оскільки ця компанія, на відміну від Tesla, може користуватися субсидіями, які надаються державою. Але і без цього китайський електричний кросовер являє собою досить цікавий зразок. Він великий, просторий і розрахований на 7 посадочних місць. При цьому автомобіль здатний розганятися до «сотні» за 4,4 секунди.

Автомобіль оснащується технологією Nio Pilot, яку компанія описує як «комплексну розширену систему допомоги водієві». Вона побудована на базі процесора Mobileye EyeQ4 і використовує набір з 23 датчиків, встановлених по периметру автомобіля, а також кілька камер, радіолокаторів і ультразвукових сенсорів. На папері все це звучить дуже чудово, але як це працює на практиці і яку роль відіграє в автономному управлінні – поки неясно. Крім цього, ES8 оснащений системою штучного інтелекту NOMI, «призначеної для того, щоб слухати, спілкуватися і допомагати водієві під час руху», як вказує виробник.

Мабуть, єдиний момент, в якому NIO ES8 істотно поступається Tesla Model X, так це запас ходу. Китайський електричний кросовер оснащений батареєю на 70 кВт⋅ч, яка забезпечує 355 кілометрів шляху від одного заряду, в той час як Tesla пропонує 565 кілометрів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here