У Росії представили систему рідинного дихання

0
219

Сьогодні віце-президент Російської Федерації Дмитро Рогозін в ході зустрічі з президентом Сербії Олександром Вучич продемонстрував йому ряд інноваційних російських розробок в різних областях. Однією з них стала унікальна система рідинного дихання, що дозволяє живим організмам дихати під водою за допомогою рідини, що заповнює їх легені. Щось подібне ви могли бачити в науково-фантастичному фільмі «Безодня» режисера Джеймса Кемерона.

Спеціально для президента Сербії провели вражаючу демонстрацію унікальної технології. У резервуар з насиченою киснем рідиною помістили таксу, яка освоїлася там через кілька хвилин, після чого почала абсолютно нормально дихати в новій для себе середовищі. Через деякий час собаку витягли з резервуара, ретельно протерли рушником, і Олександр Вучич зміг особисто переконатися, що з твариною все в повному порядку. Президент зазначив, що залишився сильно вражений побаченим. Дмитро Рогозін підкреслив, що дана російська розробка – це завтрашній день, до якого прагнуть російські вчені.

Рідинне дихання здійснюється за допомогою рідин, відмінно розчиняють кисень. Воно має на увазі заповнення легких насиченої киснем рідиною, який потім надходить у кров. Найчастіше для цих цілей використовуються ПЕРФТОРВУГЛЕЦЕВІ з’єднання, які мають низький поверхневий натяг, високоінертни, а також не метаболізуються в організмі. На сьогоднішній день не існує жодної системи рідинного дихання, яку б активно використовували в тій чи іншій сфері. Кілька команд дослідників лише проводили окремі експерименти в цій галузі.

Дана технологія є однією з декількох, створених в стінах Фонду перспективних досліджень (ФПІ). Керує проектом Федір Арсеньєв. Вчений вважає, що робоча система рідинного дихання зможе врятувати чимало людських життів. Наприклад, під час аварії підводного човна на глибині понад 100 метрів, моряки просто не можуть піднятися на поверхню через кесонної хвороби, в ході якої виникає «ефект закипаючою крові». У разі ж використання апаратів рідинного дихання, люди зможуть покинути субмарину без будь-якого ризику і абсолютно спокійно піднятися на поверхню. Крім усього іншого, подібна технологія може врятувати недоношених дітей, а також допомогти людям, що отримали опіки дихальних шляхів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here