Boeing патентує систему захисту GPS-навігації на блокчейне

0
262

Один з найбільших світових виробників авіаційної, військової та космічної техніки, корпорація Boeing, повідомила про те, що запатентувала нову розробку, суть якої полягає в тому, щоб захистити приймачі GPS за допомогою блокчейна від несанкціонованого втручання.

У супровідній записці до патенту, опублікованій на сайті Управління патентами і товарними знаками США, сказано, що розробка являє собою бортову систему для резервного копіювання та захисту від спуфинга.

GPS-спуфинг дозволяє «заплутати» передавач шляхом подачі на нього хибних сигналів. Він застосовується для того, щоб збити з шляху датчики, спотворивши дані про місцезнаходження тих чи інших об’єктів, чиї координати спочатку задані правильно.

«В резервної копії буде зберігатися достовірна інформація, отримана від GPS, тому система буде відмовостійкої і буде застосовуватися на будь-яких типах транспортних засобів, в тому числі і безпілотних», – повідомляється в пояснювальній записці до патенту.

Таким чином, застосувавши технологію блокчейн для захисту бортових систем, Boeing розраховує убезпечити своє обладнання від хибних сигналів. При необхідності резервна копія даних розгортатиметься заново, якщо система захисту виявить спроби підміни координат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here