Японські вчені створили «невбивані» скло

0
310

Мабуть, однією з найбільш поширених поломок, пов’язаних зі смартфонами, є тріснутий в результаті сильного удару або падіння екран. Інженери довгі роки намагаються вирішити цю проблему, розробляючи все нові і нові захисні покриття і більш міцні склоподібні сплави, але повністю позбутися від появи тріщин або подряпин в результаті все одно не вдається. Проте деяку надію дає нова розробка японських вчених.

Професор Такузо Гайда і його команда з Токійського університету при розробці нового типу клейкої речовини в результаті розробили склоподібний сплав, що володіє властивістю самовідновлення при чиниться на нього тиск. Концепція скла, що має властивість відновлюватися, насправді не нова, проте розробка японських вчених виглядає на тлі інших справжнім кроком вперед. Матеріал створений на основі синтетичних полімерів. Для повного відновлення структури скла на його основі потрібно близько шести годин, проте відновний ефект спостерігається вже через кілька хвилин.

Оновлений матеріал стає таким же міцним, як і був раніше, і здатний витримувати навантаження. Вчені вважають, що подібний ефект досягається завдяки тому, що розділені молекули полімеру або полісечовини прагнуть повернутися до вихідного стану.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here