Британські медики випробували нові ліки від гемофілії

0
294

Гемофілія – ​​вкрай небезпечне захворювання, пов’язане з порушенням процесів згортання крові. При гемофілії кровотеча у людини не зупиняється навіть при незначних травмах. На даний момент хвороба вважається невиліковною, але пошуки ліків постійно ведуться. І нещодавно медики з Великобританії випробували нові ліки від гемофілії, яке виявилося вкрай ефективним.

Про результати дослідження пише New England Journal of Medicine. Як відомо, гемофілія пов’язана з пошкодженням фактора згортання крові VIII. І хворим необхідно регулярно робити ін’єкції цього фактора. Для того щоб вирішити цю проблему, вчені використовували генно-модифікований вірус, який стимулює виділення фактора згортання VIII в організмі людини.

У серії експериментів брали участь 13 добровольців, які страждають від гемофілії. У 2016 році їм були зроблені ін’єкції цього вірусу. Крім того, протягом року люди повинні були повністю відмовитися від прийому інших ліків від гемофілії. В результаті було встановлено, що через рік у 11 з 13 осіб, які брали участь у випробуваннях, був зафіксований нормальний або близький до нормального рівень вмісту фактора згортання VIII в організмі. Як заявив один з лікарів, які проводили дослідження,

«Це по-справжньому інноваційна терапія. Сам факт, що нам вдалося нормалізувати рівень вмісту фактора згортання VIII в організмі людей, які страждають від важкої форми гемофілії, є приголомшуючим, проте необхідні подальші випробування і дослідження для того, щоб переконатися в довгостроковій ефективності нової терапії ».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here