NASA намагається здешевити виробництво і експлуатацію своєї мегаракети SLS

0
349

Аерокосмічне агентство NASA повідомило, що однією з надійніших частин її нової величезної ракети-носія надважкого класу Space Launch System ( «Система космічних запусків») є її перший розгінний блок, який частково використовує технології, добре перевірені часом, пише портал Ars Technica. Наприклад, такими технологіями є движки, які використовувалися ще під час програми космічних шатлів, а також два бічних допоміжних прискорювача першого ступеня, завдяки яким агентство може бути впевнене в тому, що коли ракета SLS злетить, то зробить вона це впевнено.

Однак однією з основних проблем при використанні застарілого обладнання, виробництво якого доручено таким компаніям, як Orbital ATK і Aerojet Rocketdyne, полягає в його вартості. Воно надто вже дороге. Незважаючи на відсутність офіційних даних з боку NASA, експерти підраховують, що вартість одного запуску ракети-носія SLS може досягати 1,5-2,5 мільярда доларів. А адже ще кілька років тому прогнози були значно оптимістичніше – близько 500 мільйонів доларів. Загалом, це настільки дорого, що за фактом залишає можливість для здійснення всього одного-двох запусків SLS в рік.

Аерокосмічне агентство цілком усвідомлює цю проблему і тому в минулому вже намагалося залучити ідеї, які дозволили б скоротити як вартість самого виробництва ракети-носія, так і її експлуатації. Судячи з усього, до ефективних результатів це в кінцевому підсумку не привело. Тому зараз NASA приступило до більш активних дій і готовий розглянути альтернативні рішення, поклавшись на аутсорс. В якості однієї з таких аутсорсингових компаній NASA розглядає приватне аерокосмічне агентство Blue Origin, що належить мільярдерові Джеффу Безос. NASA привабила ідея використання потенційно більш дешевих ракетних двигунів, які пропонує ця компанія.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here