Дамбу в Нідерландах підсвітили без електрики

0
326

Кілька років тому уряд Нідерландів прийняв рішення втілити в життя проект Icoon Afsluitdijk, суть якого полягає в тому, щоб зробити все національні дороги енергетично нейтральними. Крім інших пунктів, він включає в себе використання світяться водоростей замість освітлення і видобуток відновлюваної енергії. Першим об’єктом з екологічно чистої підсвічуванням стала дамба Афслютдейк, чия довжина складає майже 30 кілометрів, а ширина – 90 метрів.

Дамбу побудували на початку ХХ століття, перегородивши затоку Зёйлерзее в Північному морі, і з’єднавши з її допомогою Північну Голландію і Фрісландії. Зараз по ній проходить велике шосе і щодня проїжджає до 20 тисяч машин, тому саме його інженери зі студії Roosegaarde вирішили висвітлити в першу чергу, покривши дамбу світловідбиваючої фарбою і розсіюють світло призмами. Тепер міст світиться від фар проїжджаючих автомобілів і йому не потрібно електрику.

Проект збираються реалізувати до 2030 року, попутно експериментуючи з різних природних освітленням, наприклад, флуоресцентними водоростями.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here